Spirit Horse terapija

Šī nodarbība ir  piemērota pacientiem ar garīga rakstura traucējumiem, socializācijas, uzvedības traucējumiem. Piedāvājam nodarbības pēc ASV izstrādātās Spirit Horse metodes, kas īpaši veiksmīgi tiek pielietota pie diagnozes autisms. Pēc šīs programmas ir apmācīti vairāk kā 600 instruktori pasaulē, kas palīdz pacientiem ar garīga rakstura traucējumiem sasniegt maksimālu potenciālu mijiedarbojoties ar zirgu. Programma ir sadalīta trijās daļās: zirga sagatavošana nodarbībai, jāšanas nodarbība, kā arī zirga noseglošana.  

 Spirit horse misija ir jātniekiem ar invaliditāti palīdzēt sasniegt maksimālo potenciālu caur saskarsmi ar zirgu. Ziemeļamerikā ar šo programmu jau nodarbojas 700 jāšanas centri. Programma piedāvā veselības uzlabošanu ar zirga palīdzību, kas ietver individuālas nodarbības, iesaistīšanos no tuvākajiem un protams mīlestibu un pacietību, kā arī specifisku metožu pielietojumu, kas ir izstrādāts katram invaliditātes veidam.

 

 

Pedagoģiskā jāšana piemērota pacientiem ar garīga rakstura traucējumiem, socializācijas, uzvedības traucējumiem.

Pie mums nodarbības notiek skaistā priežu mežā, nodarbību ilgums ir no 10 līdz 40 minūtēm, atkarībā no diagnozes un pacienta vecuma. Jaunākais mūsu pacients ir bijis 7 mēnešus vecs bērniņš, kurš uz zirga kopā sēž ar instruktoru.

Gadiem ilgajā praksē pie mums veselības uzlabojumus ir guvuši daudz bērni un pieaugušie, vairāki no viņiem turpina draudzību ar skaistajiem un gudrajiem dzīvniekiem – zirgiem, kas ar pilnu atbildības sajūtu ārstē pieaugušos un bērnus, saņemot pretī gardumiņu un glāstu.

Vingro uz zirga

Apnikusi sporta zāle? Piedāvājam interesantu veidu, kā sevi uzturēt formā. Vingrot var gan bērni, gan pieaugušie. Nodarbībā iekļauti dažādi vingrojumi plecu, muguras, vēdera muskulatūrai, līdzsvara un koordinācijas treniņš, nodarbības beigās – stiepjoši vingrojumi lokanības attīstīšanai un tas viss notiek speciāli apmācīta zirga vai ponija mugurā, uz speciāli vingrošanai paredzētiem segliem ar rokturiem (sedulkas). Lēnas, ritmiskas zirga muguras kustības izkustina iegurni un muguru, kā arī atslābina saspringušus muskuļus.

Nodarbības laikā zirgu pie pavadas ved treneris. Viss tiek dariīs lēni, zirgam mierīgi soļojot. Tiem, kuri jūtas stipri un parliecināti soļos, var izpildīt  šos pašus vingrinājumus arī rikšojot, tādējādi iegūstot nelielu priekšstatu par voltižēšanu. Nodarbības noslēgumā laižot zirgu kordā (turot pie gara striķa) ir iespējams arī parikšot un pat palēkšot. To nosaka treneris. Un protams, kā jau tas notiek jebkurā sporta nodarbībā, arī šeit ir svarīga kā iesildīšanās, tā atsildīšanās arī pašam jātniekam. Stiepšanās vingrinājumi līdz ausīm, astei un pilnīga atbrīvošanās guļot uz zirga muguras.

Terapeitiskās jāšanas ietvaros notiek individuāla jāšanas pamatiemaņu apgūšana uz laukuma vai mežā saudzīgā režīmā zirga gaitu un kustības virziena maiņas un vingrojumi uz zirga, līdzsvara nostiprināšanai, koordinācijas, lokanības un muskuļu spēka attīstīšanai.